Czy można pić wodę z dzbanka filtrującego?

Czy woda z dzbanka filtrującego jest zdrowa
Czy woda z dzbanka filtrującego jest zdrowa?
5 sierpnia, 2020
Jak wybrać dzbanek filtrujący
Jak wybrać dzbanek filtrujący?
17 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Czy można pić wodę z dzbanka filtrującego?

Czy można pić wodę z dzbanka filtrującego

Nasze społeczeństwo jest już dość mocno wyedukowane co do tego, iż najlepszym co można pić dla zdrowia i dla urody jest czysta woda, bez dodatków, bez środków słodzących, bez aromatów. Dlatego też wzrasta w naszym kraju popyt na wodę, niestety butelkową. Mimo, że słyszymy tyle informacji o tym, jak bardzo plastik zanieczyszcza naszą planetę, wciąż kupujemy całe zgrzewki wódy mineralnej i źródlanej, przy okazji przepłacając za całkiem zwyczajną wodę. A można zainwestować w dzbanek z filtrem i zdrową i czystą wodę mieć zawsze pod ręką!

Zalety dzbanka filtrującego

Zalet dzbanków filtrujących jest co najmniej kilka, a można się o nich łatwo przekonać osobiście, ponieważ dzbanki dostać dziś można nie tylko w sklepach z wyposażeniem AGD, ale niemal w każdym większym supermarkecie. Najbardziej znanymi i łatwo dostępnymi dzbankami w Polsce są dzbanki naszej rodzimej marki Dafi, która cieszy się zaufaniem konsumentów już od 30 lat.

Pierwszą zaletą i najważniejszą, jest stały dostęp do czystej i zdrowej wody, którą można mieć już 2 minuty po nalaniu wody kranowej do dzbanka. Wodę taką można śmiało pić bezpośrednio po przefiltrowaniu, można jej też używać do gotowania na niej potraw oraz w sprzęcie AGD, np. w żelazkach, gdyż jest ona miękka.

Dzbanek filtrujący Dafi posiada wymienny filtr, który składa się z żywicy jonowymiennej zmiękczającej wodę oraz z węgla aktywnego. Oba składniki filtra są całkowicie naturalne, nie ma tutaj mowy o filtracji za pomocą środków chemicznych, wszystko odbywa się więc i szybko, i zdrowo. Węgiel aktywny posiada bardzo wysokie właściwości absorpcyjne, które pozwalają na usunięcie z kranówki całego szeregu różnych zanieczyszczeń. Choć woda wodociągowa jest już zdatna do spożycia, wciąż posiada ona jest w sobie ślady różnych szkodliwych substancji, które za pomocą dzbanka z filtrem można szybko wyeliminować. Do takich zanieczyszczeń należą chociażby metale ciężkie, herbicydy i pestycydy, a także lotne związki organiczne jak benzen, radon czy związki trihalogenometanu. Węgiel aktywy odfiltrowuje także chlor i jego pochodne (podchloryn i dwutlenek chloru), co wpływa bardzo korzystnie na walory organoleptyczne wody- na jej smak, zapach i wygląd.

Skończ z plastikiem!

Nasza planeta ma zdecydowanie dość plastiku. Dlatego też każdy odpowiedzialny człowiek powinien starać się eliminować go jak najwięcej ze swojego codziennego życia. Zakup dzbanka filtrującego jest świetnym pierwszym krokiem w tym kierunku. By uświadomić sobie skalę warto przeliczyć, ile butelek wody mineralnej kupujemy każdego miesiąca- jeśli wypijamy jej tyle, ile zalecane jest dla dorosłego człowieka, kupimy miesięcznie aż 50-60 butelek wody w plastiku! Pomnóżmy te ilość przez naszych sąsiadów, osiedle, miasto- liczby są zatrważające, a sprzedaż wody butelkowej niestety wciąż wzrasta. Zamiast tego można kupić dzbanek wielorazowego użytku, którego jednorazowy koszt to około 30-80 złotych (zależnie od modelu) i co 4 tygodnie wymieniać filtr, który kosztuje 12-15 złotych. Oszczędności są spore, ale przede wszystkim nie generujemy kolejnych ton plastiku. Warto zaszczepić to w sobie i edukować swoich najbliższych oraz sąsiadów.